Barcelona e zemëruar keq me Arda Turanin

Ylli turk, Arda Turan ka refuzuar një transferim në futbollin kinez.

Drejtuesit e klubit katalan janë tejet të zemëruar me veprimin e mesfushorit turk pasi do të arkëtonin plotë 44 milionë euro me shitjen e tij ndërsa vet turku do të kishte një pagë në vit prej 16 milionë eurove, transmeton arbresh.info.
Barcelona nuk arriti ta largojë nga skuadra ish anëtarin e Atletico Madridit dhe Mundo Deportivo raporton se drejtuesit e klubit janë ende të pa kënaqur me turkun.

30 vjeçari për katalunasit është paraqitur në vetëm 36 ndeshje qysh nga transferimi i tij në vitin 2015 dhe ende në këtë sezon nuk është paraqitur.

Ai është lidhur me një rikthim të ish skuadra e tij Galatasaray por Turan ka kontratë me Barcelonën deri më vitin 2020. /arbresh.info/

Be the first to comment on "Barcelona e zemëruar keq me Arda Turanin"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*