Iniesta dhe Rakitic festojnë fitoren kundër Sevillas

Barcelona ka mposhtur Sevillan me rezultat 2 me 1 në kuadër të La Ligës në Nou Camp.

Andres Iniesta dhe Ivan Rakitic ndihmuan Barcelonën që të sigurojë një fitore të madhe kundër Sevillës dhe për këta ata kanë festuar me bashkëshortet e tyre, shkruan arbresh.info.

Klubi katalan fitoi me dy golat e shënuara nga sulmuesi Paco Alcacer.

Dyshja kanë postuar fotot në rrjetin social Instagram pas një darke me bashkëshortet e tyre.

Rakitic dhe Mauri janë të martuar që nga viti 2013 ndërsa Iniesta dhe Ortiz janë martuar një vit më parë dhe kanë tre fëmijë.

Skuadra e drejtuar nga Ernesto Valverde është në pozitën e parë tabelare me 31 pikë, katër pikë më shumë se vendi dytë (Valencia) dhe tetë më shumë se rivalët e përbetuar, Real Madrid. /arbresh.info/

Be the first to comment on "Iniesta dhe Rakitic festojnë fitoren kundër Sevillas"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*