Kjo është renditja për ‘Këpucën e Artë’ të Evropës

Deri më tani, kësaj gare po i prinë sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile, me 14 gola, që llogaritën 18 pikë.

Edhe këtë sezon po zhvillohet garë interesante për ‘Këpucën e Artë’ të Evropës.

Deri më tani, kësaj gare po i prinë sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile, me 14 gola, që llogaritën 18 pikë.

Albert Prose i Infonet vjen pas tij me 27 pikë, dhe në vendin e tretë renditet Sappinen i Floras me po aq pikë.

Cavani me 26 pikë renditet në vendin e katërt, i ndjekur nga Falcao me pikë të njëjtë, ndërsa Messi me 24 pikë e 12 gola, zë vendin e gjashtë./Lajmi.net/

Be the first to comment on "Kjo është renditja për ‘Këpucën e Artë’ të Evropës"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*