Juventus sfidon Barcelonën dhe Real Madrid për talentin e Bilbao

Nga mesfushorët gjermanë Emre Can të Liverpool dhe Goretzka të Schalke 04 deri te mbrojtësi holandez De Vrij të Lazio, janë disa futbollistë të ndryshëm me kontratën në prag të skadencës me klubet e tyre në qershor të 2018 dhe që po ndiqen intensivisht nga Juventus.

Një listë të cilës tashmë i shtohet edhe portieri premtues spanjoll. Bëhet fjalë për 23-vjeçarin Kepa Arrizabagalaga Revuelta, portieri i tretë i përfaqësueses së Spanjës, tashmë e kualifikuar në Botërorin “Rusi 2018”, pasi më parë ka koleksionuar 22 ndeshje të luajtura me kombëtaren U-21 të Spanjës.

Talenti bask, sipas asaj që raporton media katalanase “Sport” ka refuzuar aktualisht të rinovojë kontratën me klubin aktual, Athletic Bilbao. “E madhe diferenca mes palëve në lidhje me kontratën financiare, si dhe përsa i përket klauzolës së largimit. E ardhmja e portierit tashmë duket e qartë larg ‘San Mames’ dhe sipas asaj që raporton ‘Onda Cero’, refuzimi i rinovimit i hap dyert pretendentëve si Barcelona, Real Madrid dhe Juventus”, referon “Sport”. Që nga data 1 janar portieri Kepa mund të firmosë për një tjetër klub, të cilit mund t’i bashkohet në verën e ardhshme.

Be the first to comment on "Juventus sfidon Barcelonën dhe Real Madrid për talentin e Bilbao"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*