Leo Messi (mesazh derguar Agueros). – [VIDEO]

“Përshëndetje mik, doja të uroja për kete rekord.” “Jam shumë i lumtur për ty. E meriton.” “Vazhdo të shenosh që ta përmisosh ende rekordin.” Brilliant this, Messi congratulating Aguero on breaking the record. #mcfc pic.twitter.com/ny1EgOme95…“Suarez është vrasës”

Valverde e ka lavdëruar Suarezin, pavarësisht formës jo të mirë. Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde është i kënaqur me sulmuesin e tij Luis Suarez, të cilin së fundmi e ka quajtur “një vrasës”, dhe sheh…
Ndryshimi drastik i Messit nëpër vite

600 ndeshje, 523 gola, 30 tituj, këto janë të arriturat e Lionel Messit me fanellën e Barcelonës. Sfida mes Barcelonës e Sevillas ishte më e veçanta për Lionel Messin, që arriti në kuotën e 600…Messi i vihet pas Iniestas e Xavit

600 ndeshje, 523 gola, 30 tituj, këto janë të arriturat e Lionel Messit me fanellën e Barcelonës. Sfida mes Barcelonës e Sevillas ishte më e veçanta për Lionel Messin, që arriti në kuotën e 600…